Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Fasády a zateplení

Fasády a zateplení musíme řešit i přestože se říká, že to nejdůležitější v domově se skrývá uvnitř. Kvalitně řešená fasáda důstojně dotváří stylový architektonický výraz objektu.

S fasádami je to stejné jako s oblečením, s botami, zkrátka se vším, co je na očích a co nese jistou vypovídací hodnotu o osobě vlastníka. Jako takové podléhají módním trendům, leckdy i výstřelkům. Zároveň se ale na nich promítá dynamický rozvoj stavebního průmyslu, spojený s objevováním nových technologií. Dnešní fasády plní pro dům mnoho důležitých úkolů – vedle základních funkcí bezpečnosti a statiky je to také ochrana před klimatickými podmínkami. Kvalitní firmy nyní nabízí majitelům domů fasády a zateplení. Co to znamená, to snad ani není nutné podrobněji rozebírat. Ušetřené peníze za vytápění ale doprovází další pozitivní efekt – vyřešený problém vlhkých zdí, jenž je způsobován srážením vodních par na studené zdi. Že tahle věc funguje, dokazuje i fakt, že zateplování fasád podpořil stát i ve svém programu Zelená úsporám.

Existují dva základní způsoby. Pomocí polystyrenu nebo minerální vaty.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Zateplování pěnovým polystyrenem znamená lepení pevných izolačních desek pomocí tmelu na obvodovou stěnu. Tyto se pak mechanicky kotví a dále pak omítají probarvenou omítkou v tenké vrstvě. Je to technologie aplikovatelná velmi vhodně zvláště u zděných budov a slaví úspěchy nejen u novostaveb, ale i u budov rekonstruovaných.

Druhý způsob pro fasády a zateplení jsou minerální vaty s kolmými nebo podélnými vlákny má podobný princip. Ale zatímco u polystyrenu je aplikována vyrovnávací malta, aby fasáda na izolačních deskách dobře držela, zde přijde ke slovu speciální lepidlo. Minerální vaty jsou prodyšné, hodní se na nejrůznější druhy obvodového zdiva a vedle toho jsou nehořlavé.

Existují rovněž provětrané fasády, typický prvek moderní urbánní architektury. V tomto případě vkládáme izolační desky do roštu, jenž nese vnější fasádní obklad. Rošt je sestaven z ocelových či z dřevěných profilů. Izolační desky mohou být také drženy pomocí hmoždinek.

Způsob zateplení fasády se odvíjí od charakteru stavby a vnějšího okolí. Je to účinný způsob, jak ušetřit za energie, ale nedoporučuje se podnikat takovýto projekt jen vlastními silami. Ideal Okno je odborná stavební firma, jež je schopna tuto práci kvalitně a spolehlivě provést. Jsme prostě odborníci na fasády a zateplení.