Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Suchá výstavba

Suchá výstavba v podobě sádrokartonů nesmí být opomenuta. Je to surovina, které patří budoucnost. Má totiž takřka dokonalé ekologické a biologické vlastnosti. Je 100% recyklovatelný, má skvělé protipožární vlastnosti, jeho míra pH je na čísle 7, tedy na hodnotě totožné s pH lidské pokožky, což znamená, že sádra či sádrokarton se chemicky chovají jako neutrální a nepůsobí zákeřně a škodlivě na náš organismus.

A co je rovněž ceněné, to jsou tepelně izolační vlastnosti.

Pojďme si nyní krátce představit základní pojmy, konstrukce vyráběné ze sádrokartonu a běžně užívané v domácnostech pro zlepšení podmínek bydlení.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Příčky – jeden z nejběžnějších prvků. Nenosné stěny, jejichž účel je vymezovat prostor domu nebo bytu, oddělovat jej na více místností. Ty dobře vybudované musí splňovat jak estetické tak i stavebně fyzikální požadavky, jaké od nich očekáváme.

Podhledy – lehce zavěšené nenosné konstrukce pod nosným stropem. Zakrývají  nevzhledná zákoutí, ta místa, která jsou hodně členitá, pro samotnou stavbu významná, ale bohužel ne moc pěkná pro oči. Velmi užitečné taky jsou pro skrytí vedení různých instalací.

Předsazená stěna – užitečný pomocník pro zlepšení tepelné izolace. Stojí před klasickou, nosnou stěnou a dodává do místnosti více tepla, navíc ji zvukově izoluje a zlepšuje její protipožární parametry. Nevýhodou ale je, že ji trochu zmenšuje.

Podlahy – užitečné zejména pro řešení půdních vestaveb, pro vytvoření obytného prostoru v podkroví. Takovéto podlahy nejsou v žádném bodě spojeny s podkladem nebo obvodovými konstrukcemi. Má podobné využití jako předsazená stěna.

Suchá výstavba je typická zejména pro dřevostavby. Antonymem k suché výstavbě je mokrá výstavba, ale podstatou není nějaké vysušování nebo zavlažování, jak by se mohlo zdát. Mokrý proces stavění je spojený se stavbou zděného domu, a tudíž s použitím betonu, malty a dalších pojiv. Suchá výstavba minimalizuje ony mokré procesy, protože pracuje nejčastěji s dřevotřískovými, dřevovláknitými, sádrokartonovými, sádrovláknitými, cementovláknitými, cementotřískovými a cementovláknitými deskami. Kotvícím materiálem jsou vruty, závěsy, šrouby a podobně.

Stavby ze dřeva jsou montovány z prefabrikovaných panelů a to je hlavní výhoda. Dřevěná stavba je hotova za pár dní a odpadají veškeré problémy, které se pojí s převážením mnoha materiálů na místo stavby, hledání místa pro jejich uskladnění, dlouhotrvajícím stavebním procesem a tak dále.

Pro zlepšení podmínek bydlení je tu suchá výstavba.