Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba
10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Balkonové markýzy

Balkonové markýzy stejně jako běžné, mají schopnosti dodat v létě blahodárný stín velké ploše. Balkon má doma mnoho lidí, ale ne vždycky je toto místo vhodné pro příjemná posezení. Na podzim a v zimě je ohrožováno atmosferickými srážkami a také chladem, v létě vadí přímé slunce. A navíc, možná i váš balkon není sám o sobě právě vzhledným, klidem naplňujícím místem, které by jen vybízelo k tomu strávit zde pár minut s přáteli, s rodinou, nebo třeba jen s knížkou a sklenicí dobrého pití.

A to můžou změnit právě balkonové markýzy. Není to jen dárce chladivého stínu, ale i krásný dekorativní prvek, který balkon zútulňuje.

Tyto markýzy mají celou řadu výhod. Jsou vysoce kvalitní a zaručují dlouhou životnost. Srážky s nimi nic neudělají, jsou odolné vůči vodě, dešti i ostatním náročným venkovním podmínkám. Umožňuje to především kvalitní impregnace, která stanovuje markýzám vysokou barevnou stálost i odolnost vůči plísním, UV záření a jiným škodlivým vlivům.

Abyste tomu ale rozuměli, s markýzami to není na balkonech jen tak. Balkony mohou být dost široké, ale narozdíl od teras jsou poměrně mělké. Tohle může vyřešit jedině speciální konstrukce a tvar markýzy.

Možností je několik. Jsou zde sklopná, výsuvná a kazetová řešení.

Sklopné balkonové markýzy mají po stranách umístěná ramena (schválně po stranách, aby příliš nepřekážela a nezabírala cenný prostor). Látka se zde odvíjí nejen dopředu, ale také dolů, čímž efektivně zastíní prostor balkonu i z jeho čelní strany. Zároveň díky kvalitní hliníkové slitině z níž je celá konstrukce vyrobena, se jedná o velmi kvalitní výrobek.

Výsuvné a kazerové markýzy pak stojí na kratších ramenech. S ovládáním je to podobné jako snad se všemi výrobky, které vám v této kategorii nabízíme. Manuální ovládání klikou je možné, ale doporučuje se pouze u markýz menších rozměrů. Ty větší totiž bývají při ovládání těžkopádnější. A navíc to není ani pohodlné. Proto je tady moderní elektromotor, jenž zaručuje komfortní, spolehlivou obsluhu a také bezpečnost (již podtrhuje účinné větrné čidlo).

V nabídce máme typy metro, metro box a metro light. Vyberte si balkonové markýzy i vy.