Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Markýzy

Markýzy mají celou řadu předností. Jako první bychom mohli říct – nikdy nevíte, kdy vám zachrání život (jistě si vybavíte scénu z nějakého akčního filmu, kde hrdina skočí z okna vysokého domu a dole dopadne pohodlně na markýzu).

Ale teď vážně. Markýza, tedy prvek schopný zastínění větší plochy teras, balkonů nebo prosklených výloh, je díky svým rozměrům a vlastnostem královnou mezi stínícími technikami. Má důležitou roli při určování architektonického vzhledu kteréhokoli objektu.

Protože jsou tolik vidět, je důležité výběr markýzy pojmout obzvlášť pečlivě. Při formování nabídky jsme usilovali o vytvoření co nejširší škály typů a barev látek, které jsou upraveny impregnací. Je samozřejmé, že látka musí zůstat co nejdéle pěkně barevná, vybledlá markýza sice neztrácí nic ze své funkčnosti, ale zato ztrácí výrazně na svém kouzlu. Musí být tedy odolná – vůči povětrnostním vlivům, vůči nečistotám i vůči plísním.

A jak tedy vybrat správný druh? Pro usnadnění řešení tohoto dilematu nabízíme na těchto stránkách takovou malou aplikaci, která z několika kritérií určovaných vámi pohybem kurzoru na horizontální linii postupně filtruje výsledný vhodný typ markýzy. V naší databázi je celkem 304 typů, takže výběr je více než pestrý.

Jakým způsobem se vlastně ovládá něco tak velkoplošného, jako je markýza? Překvapivě jednoduše. Na každou markýzu stačí obyčejná klika. Ale kdo touží po větším pohodlí, nebo plánuje koupit větší počet markýz, které chce ovládat najednou, ten jistě sáhne po motorickém ovládání se spínačem nebo s dálkovým ovládáním. Je tady ještě jeden malý doplněk, který svojí povahou připomíná automatické větrání gecco, zmiňované v kategorii profilů plastových oken.  V tomto případě se jedná o větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru. Ta je tak dobře chráněna proti poškození. Určitě vám tento vynález doporučujeme, protože ačkoliv v našich zeměpisných šířkách nejsme zvyklí na tornáda, i běžný nenadálý poryv větru uprostřed letního dne dokáže ztropit pořádnou paseku.

Clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem.

Sortiment našich markýz jsme schopni ušít na míru každému našemu zákazníkovi. Všechno je ve vašich rukou – stanovení rozměrů, barvy i typu látky. O zbytek už se postaráte vy. Snadné objednání konkrétního typu výrobku se odehrává přes náš přehledný objednávkový formulář přesně dělaný pro markýzy.