Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Venkovní rolety

Venkovní rolety stejně jako ty vnitřní měly dříve špatné jméno. Hojně užívány v socialistických panelácích, zanechaly rolety v mnohých z nás hluboce zarytou vzpomínku na nevzhledné a ošoupané kusy látek. Tento stín v podobě předsudků se bohužel dodneška nad roletami vznáší, nejen nad těmi interiérovými, ale také nad jejich venkovními obdobami. Veškeré obavy ale nejsou na místě. Moderní rolety, to je něco úplně jiného. Věnujme teď trochu místa pro bližší seznámení s těmi venkovními.

Jejich nejdůležitější vlastností je ochrana před únikem tepla. Kvalitní moderní okna (možná jste si toho všimli i na těchto stránkách, v příslušných kategoriích) jsou konstruována tak, aby měla co nejlepší izolační schopnosti. Potom existuje řada okenních doplňků, které tyto schopnosti posilují. Venkovní rolety jsou jedněmi z nich. O jaké izolaci přitom mluvíme? Hlavně o té tepelné, ale samozřejmě i o akustické. Tyto rolety totiž poskytují určitou protihlukovou ochranu.

Tím ale výčet zdaleka nekončí. Napadne vás ještě, jaké nežádoucí vlivy zvenčí dokážou znepříjemnit pobyt v domácnosti? Jsou to samosebou obecně vrtochy počasí – na jedné straně déšť a vítr, na druhé straně přilišné sluneční záření.

Aby tomu všemu dokázaly venkovní rolety čelit, musí být vyrobeny z pevného materiálu. Základními materiály proto jsou plast a hliník. Nejčastějšími případy pak jsou celohliníkové rolety, hliníkové rolety s plastovými lamelami a analogicky plastové rolety s hliníkovými nebo plastovými lamelami. Zvláštní variantou ještě je podomítková roleta, jejíž box je vyroben z hliníkového plechu, ale navíc je opatřen dřevocementovou deskou a omítací hliníkovou lištou pro případné zaomítání.

Každému tedy musí být jasné, že podoba těchto produktů je na hony vzdálená tradiční představě o ošklivé nefunkční roletě. Předkládáme vám zde řadu produktů, při jejichž výrobě jsou uplatňovány spolehlivé, osvědčené materiály a moderní technologie. Jako takové navíc nabízí další prvek, o kterém se uživatelům předpotopních rolet ani nesnilo – prvek bezpečí. Tyto naše výrobky jsou totiž chráněny proti nadzvednutí speciální pružinou a představují tudíž pro zloděje nesnadnou překážku, pokud si vezmou do hlavy, že se chtějí dostat do vašeho obydlí. Ani jiný druh nevítaných návštěvníků – hmyz – si tyto rolety neoblíbí, zvláště pokud si k nim dokoupíte speciální navíjecí sítě.

Ovládání předokenních rolet se odehrává ručně nebo motoricky, přičemž druhé jmenované je řada moderních způsobů pro venkovní rolety.