Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Sekční garážová vrata

Největší popularitu klientů si v poslední době získala sekční garážová vrata, která předhání v žebříčku prodejnosti na vrcholu vrata výklopná. Jsou totiž nesmírně elegantní a kombinují v sobě nejlepší vlastnosti ostatních typů otevírání. Vyznačují se tichým a plynulým chodem, dokonale utěsňují stavební otvor, což přispívá k jejich výborným tepelně izolačním vlastnostem (součinitel prostupnosti tepla je pod hodnotou 1 W/m2K, je to tedy skoro tak kvalitní izolace, jako u našich nejlepších oken!)

Principem fungování tohoto typu je rozdělení vrat na jednotlivé panely (sekce), jež jsou umístěny svisle nad sebou v celé ploše otvoru. Počet sekcí je různý, především záleží na výšce stavebního otvoru. Největší výška, do níž jsme schopni vrata vytvořit, je pět metrů (hraniční šířka je potom 7,5 metru). Při otevírání vyjíždí vrata nahoru, jejich trajektorii určují kolejnice. Hmotnost vrat je vyrovnána systémem torzní hřídele s pružinami a lankovými bubny. Ocelová lanka umožňují přenos síly. Při dokončení pohybu, tedy v momentě, kdy jsou vrata dokořán otevřené, spočívají při stropu v horizontální poloze, očekávajíce váš pokyn zase zajet zpátky do polohy vertikální.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Vrata ovládá elektropohon, vám stačí stlačit příslušný knoflík na dálkovém ovládání. Je třeba ale počítat s tím, že se něco „kousne“ – například výpadek proudu. V takových případech automaticky řízení vrat supluje klika se zámkem.

Vrata takovéhoto typu nemůžou být vyráběna z křehkých, lehkých materiálů, ačkoliv to tak může vypadat s ohledem na tenkost profilů (1,5 až 2 mm). Ve skutečnosti se ale jedná o ocelový plech, který se jen tak nerozbije. Vodící kolejnice jsou pak kovové a pojezdová kolečka jsou vyrobena z nylonu s kuličkovými ložisky.

Výhodou vrat je také jejich univerzálnost. Vjezd do garáže nemusí být ani pravoúhlý – sekční vrata lze použít i v případě, že je otvor do oblouku nebo je zkosený. Vrata mají dlouhou životnost, protože komponenty pro výrobu vrat jsou připraveny čelit i vysokému provoznímu zatížení.

KALKUKACE

Zažádejte si o vypracování nezávazné kalkulace sekčních garážových vrat zdarma

Pokud se vám nelíbí tradiční představa, že vrata garáže mají být v bílé barvě, vyhovíme vašim nárokům! Vrata mohou dostat jiný vzhled díky možnosti nástřiku dle odstínů RAL nebo aplikací fólie s imitací dřeva.

Pokud jste už nyní přesvědčeni ke koupi garážových vrat od naší společnosti, zveme vás k prohlídce našeho objednávkového formuláře!