Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Dřevěná okna

Dřevěná okna mohou mít daleko příznivější vliv než jiná. Z výsledků některých psychologických analýz bylo zjištěno, že pohled z okna snižuje pocity úzkostlivosti a stresu a naopak poskytuje úlevu a radost. Kvůli tomu určitě nepodceňujte důležitost mít doma esteticky příjemná okna, která veškerý váš splín vytlačí daleko za zdi vašeho obydlí!

Je to pochopitelně myšleno v nadsázce. Ale pořízení nových dřevěných oken je bezesporu krokem ke zvýšení kvality bydlení. Dřevo je přírodní materiál, je příjemný na pohled i na dotek. Je pevné, drží svůj tvar a kromě toho je to obnovitelný materiál.

Byly ovšem doby, kdy v určitých faktorech dřevěná okna zůstávala značně pozadu za jejich plastovými konkurenty. Starší dřevěné výrobky nebyly tak spolehlivé z hlediska pevnosti a tvarové stálosti a byly charakteristické velmi špatnou hodnotou tepelné izolace.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Je ale nutné si uvědomit, že okenní trh prošel v poslední době velmi bouřlivým vývojem. Technologické postupy se neustále mění, jak se výrobci snaží co nejvíce smazat nedostatky svých produktů. Poslední desítky let se dají popsat jako období neustálého přetlačování mezi okny plastovými a dřevěnými a nedávno uplynulé roky jsou ve znamení smazání náskoku plastových oken. Dřevěná okna šly jednoduše nahoru.

Kvalitativní posun sice znamená, že struktura oken je nyní velice složitá, jejich výroba se musí laikovi jevit jako neuvěřitelně náročný proces, při němž je použito mnoha speciálních materiálů. V důsledku toho se kvalitativní charakteristiky u jednotlivých výrobců mohou dramaticky lišit. Ale takový stav není na škodu. Celkově mluvíme o výrazně zvýšené úrovni, a pokud si vyberete okna u opravdu dobré firmy, dostane se vám oken, jež budou při pravidelné údržbě spolehlivě pracovat desítky let (u některých typů i více než padesát let).

Dřevěná okna z naší nabídky jsou vyráběna z napojované borovice. Borovice má velmi dobré tepelné vlastnosti, dřevo je měkčí než například dub. Je houževnatá, pružná a má nejvyšší mechanickou odolnost z měkkých dřevin. Rozhodně se nebojte jejího vyššího obsahu pryskyřice. Dnešní moderní technologie v oblasti lazur velmi dobře eliminovali tento problém.

Pokud jsme Vás zaujali, můžete rovnou přejít na objednávkový formulář a objednat si naše dřevěná okna.