Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Svislé fasádní stínění

Svislé fasádní stínění Universal

Tyto clony doprovází tři druhy postranních vedení – je to nerezové ocelové lanko, vodící Al lišta anebo nerez ocelová tyč.  Výhodou Universalu je malý rozměr schránek na látku. Přední profil je uzavřen kulatým ochranným kastlíkem o průměru pouhých 100 nebo 112 mm. Při použití speciálních látek Soltis Universal umožňuje  částečný průhled i při zatažené cloně. Coby velmi standardní typ stínění, o nějž je mezi zákazníky zájem, si může dovolit disponovat širokou barevnou škálou látek. Ovládání může být ruční (kuželovou převodovkou s odnímatelnou klikou) nebo motorové (pro snadné a pohodlné ovládání – luxus, který je u naší společnosti standardem).

Svislé fasádní stínění Vertikal

Oblíbené především pro zastínění svislých ploch rodinných domů, nebo administrativních budov. Uplatnění především pro okna, balkóny, prosklené fasády apod.

Při dalším rozboru je důležité určit, zda se rozhodnete pro základní typ clony Vertikal, nebo nadstavbový Vertikal Box či Vertikal Light. První jmenovaný bývá namontován na strop nebo fasádu a nemá samonosný ochranný kastlík. Ten vystupuje u Vertikalu Box a Vertikalu Light, přičemž zmíněný kastlík lze provést přes vodící lištu, nebo pomocí speciálních konzol. Látku napíná vlastní váha spodní tyče.

Zatímco u Vertikalu Light mluvíme o kulatém kastlíku, Vertikal Box má kastlík hranatý.

Svislé fasádní stínění Verimatik

Na samotný závěr nám zbyl Verimatik. Říká se, nakonec to nejlepší, v tomto případě se toto tvrzení blíží pravdě. Ale abychom nesnižovali nezpochybnitelnou kvalitu obou výše zmíněných clon, řekněme spíše nakonec to nejzvláštnější. Ojedinělým úkazem u této clony je totiž způsob vysunování zdola nahoru. Je to speciální typ určený pro vertikální zastínění fasád, což pomáhá k regulaci denního světla v místnostech, jež jsou činností Verimatiku ovlivněny. VERIMATIK je vybaven patentovaným plynovým napínacím mechanismem. Látka je vypnuta opravdu dokonale a díky tomu je Verimatik (a je to dokázáno přísnými testy) schopen plnit svoji povinnost i při síle větru 70 km/hod. Dokonalý vzhled ochranného kastlíku s koncovou uzavírací lištou a postranními vodícími lištami může zároveň sloužit jako dokonalý architektonický prvek.

Tímto jsme vám představili přednosti jednotlivých typů, které má svislé fasádní stínění.