Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

  • Okna

    ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

  • Dveře

    ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

  • Zimní zahrady

    ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

  • Doplňky

    ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

  • Garážová vrata

    ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

  • Stavební práce

    ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Půdní vestavby

Bydlíte-li v rodinném domě, může se stát, že začnete s přibývajícím časem zjišťovat, že se vám nějak nedostává místa. Nemusí to být jen v důsledku přibývajících věcí, jejichž množství v každém domě roste exponenciální řadou a které pozvolna ukusuje více a více prostoru využitelného jinak. Může to být také přání zařídit si nové místnosti, určené pro trávení volných chvil a zvýšení komfortu bydlení v domě. Zvláště v poslední době lidé přicházejí s velkým množstvím nápadů, co by si chtěli doma vystavět – mimo jiné knihovnu, tělocvičnu, hudební zkušebnu a hodně populární je také finská sauna. Kam ale něco takového dát, když všechny prostory v domě už jsou vyplněny? A kam umístit nový pokoj, pokud se rozšíří rodina? Kam umístit ateliér nebo kancelář, kde je možno v klidu pracovat?

Stručně řečeno, existuje mnoho důvodů – a některé jsou velmi důležité – proč rozšířit obytné prostory ve vašem domě…

  • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Jak tedy tento problém vyřešit? Dříve nebo později snad každý namíří pohled na půdu. Ta totiž většinou nemá významnější funkci, než jako „areál“ určený pro odkládání výše zmíněných věcí. V lepším případě slouží jako sušárna prádla, ale i tak většinou může ustoupit důležitějším věcem.

Jak probíhají půdní vestavby? Výchozím požadavkem pro úspěšnou vestavbu je správné složení konstrukce střechy a jejího odvětrání. Střešní krytina, klempířské prvky, pojistná hydroizolace, to vše musí být v bezvadném stavu již před samotnou rekonstrukcí. Dalším významným bodem je posouzení stropů – jestli mají vhodnou nosnost, jestli stav stropních trámů vestavbu umožňuje a podobně. Dále najdou-li se vhodná místa pro napojení stoupacích potrubí instalací, pro napojení elektroinstalace, musí se posoudit výška budovy a vliv na stávající provoz budovy… Nutné je rovněž zmínit, že z hlediska tepla je střecha velmi citlivé místo, protože jí uniká a přichází nejvíce tepla. Každý moc dobře ví, že na půdě je v zimě velice chladno a v létě zase nesnesitelné horko. Kvalitně provedená tepelná izolace je tedy v tomto případě nutnou věcí.

Vyjmenovali jsme jen některé důležité body, od nichž se rekonstrukce odvíjí. Výstavba půdních vestaveb podléhá přísným stavebním normám, takže je to skutečně namáhavý a komplikovaný běh na dlouhou trať.

Nemusíte se ale předčasně obávat. Není vůbec nutné, abyste to celé oddřeli sami, protože pro tuto práci už tady jsou firmy s dlouholetými zkušenostmi. Firma Ideal Okno je jednou z nich! Proto můžete bez obav svěřit proces půdní vestavby do našich rukou.