Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Údržba a čištění markýzy

Údržba a čištění markýzy by se neměla podceňovat. Nejdříve se ale podíváme na bližší informace o tom, jak vůbec s markýzou korektně zacházet.

Nejdříve pár základních pokynů:

 1. Nerozebírejte zbytečně markýzu, nerozkládejte její části (nepočítáme teď samozřejmě úkony vedoucí ke správné montáži a demontáži). Konstrukce markýzy nemá žádná mazací místa, je vnitřně bezúdržbová. Můžete negativně ovlivnit bezpečnost a funkčnost výrobku.
 2. Za poškození způsobené silou větru nenese výrobce zodpovědnost. Ačkoliv jsou naše výrobky konstruovány tak, aby byly co nejodolnější, neexistuje žádný „ex offo“ závazek, že tlak počasí nemůže výrobky nijak poničit. Pokud je k dispozici, doporučujeme k výrobku koupit větrné čidlo, jež výrazně zvyšuje bezpečnost a trvanlivost.
 3. U markýz ovládaných motorem doporučujeme umístit ovládací spínač mimo dosah dětí.

Nyní se dostáváme k tomu, co zahrnuje samotná údržba a čištění markýzy:

Potahy mají výborné voděodolné vlastnosti způsobené impregnací vláken. Ochranný film vydrží i při mnohonásobném zasunutí a vysunutí markýzy. Pokud je markýza mokrá, doporučujeme ji zasunovat jen výjimečně a při nejbližší příležitosti ji opět vysunout a nechat řádně vyschnout. Účinněji tak čelíte případnému výskytu plísní, znehodnocení impregnace a vzniku nevyčistitelných tmavých fleků.

Při zašpinění markýzového potahu platí specifická pravidla pro čištění. Skvrny od oleje a jiných mastnot lze odstranit za pomoci technického benzinu a textilie, která je dobře savá a měkká (nejlépe z bavlny). Tuto textilii použijte rovněž v případě znečištění volně stékající tekutinou. Tekutinu do textilie nechte nasát a tak ji z potahu odstraníte.

Pevné nečistoty, ať už v podobě drobných částic (prach) nebo ve větších částečkách (rostlinné zbytky, listí, květy, papírky, cigaretové nedopalky) odstraňujte pravidelně. Použijte k tomu kartáč, smeták či proud vody. Pokud čistíte zahradní hadicí nebo pomocí jiného zdroje vody (ideálně pokud proud vody není pod tlakem), musíte před zasunutím nechat markýzu vyschnout. Celkové vyčištění potahu se realizuje pomocí houby či měkkého kartáčku a slabého mýdlového roztoku. Markýzu je po takové očistě třeba opláchnout, zbavit zbytků mýdlového roztoku a znovu nechat důkladně vyschnout.

Mluvili jsme o voděodolnosti markýzy, kterou podmiňuje voděodolná impregnace. Je ale dobré nedopustit, aby se na markýze nemohly tvořit velké louže. Proto by měl být sklon konstrukce minimálně 14°, aby voda mohla pohodlně stékat. V případě velmi silného deště či dlouhého období dešťů by měla markýza zůstat zatažena.

 

Tohle málo zahrnuje údržba a čištění markýzy.