Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Garážová vrata

V seznamu produktů, které si u nás můžete objednat, pamatujeme i na garážová vrata. Jsou to vrata sloužící pro uzavření speciálních prostorů – vedle garáží to mohou být i haly nebo sklady.

Tato kategorie otevíracích zařízení se řídí specifickými pravidly. Vlastní garážové vrata jsou tvořena podle projektu nebo objednávkami s různými typy lamel, jež jsou navzájem spojené otočně tak, aby se mohly navíjet na hřídel. Stranou, nad otvorem vrat, musí být vyčleněn prostor na hliníkovou schránku, v níž je uložen hřídel s elektrickým pohonem a rolovacími lamelami. Dále ještě systém tvoří další vodící lišty pro vedení lamel a zabezpečovací zažízení, tj. spodní ochranná vypínací lišta se snímačem, která může být elektrická neboli kontaktní, anebo vzduchová neboli tlaková.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Složitý systém, který garážové vrata mají, vychází z toho jednoduchého důvodu, že jsou mohutná a těžká a přece musí pracovat lehce a rychle. A to zpravidla bez zapojení manuální síly – ať  už společnost DOORHAN, TRIDO nebo HORMANN jejíchž výrobky zde nabízíme, prodává také garážová vrata ovládaná pouze ručně, pomocí kliky se zámkem a madla. Více se ale zákazníky v poslední době zaujaly garážová vrata, jež se dají ovládat elektropohonem  pomocí dálkového ovladače nebo tlačítkem. Při uklízení auta do jeho domečku je tento způsob nesrovnatelně pohodlnější.

Garážová vrata mohou být na přání klienta obohacena o bezpečnostní prvky, jako jsou světelná čidla nebo závory.

KALKULACE

Zažádejte si o vypracování nezávazné kalkulace na garážová vrata zdarma

Nyní se už dostáváme k tomu, jak se garážová vrata dělí – jak jinak, než podle způsobu jejich otevírání. Nejběžnějšími typy jsou výklopná vrata, dále sekční garážová a rolovací.

Výklopná garážová vrata jsou cenově velmi příznivá. Jsou přitom z kvalitních materiálů – z oceli nebo ze dřeva. Uživatel ale musí v jejich případě počítat s tím, že během otevírání a zavírání vyžadují vrata trochu prostoru ve své bezprostřední blízkosti. Tohle vůbec nemusí řešit majitelé rolovacích vrat. Jejich hlavní výhoda je, že měkce a nehlučně se rozebíhají a zastavují a auto může při parkování zajet až úplně na pár centimetrů před vrata, aniž by jej mohlo otevírání nějak poškodit. Zbývají sekční garážová vrata, která jsou ovšem nejprodávanější. Skládají se z několika panelů, jež jsou umístěny svisle nad sebou v celé ploše otvoru.

Rozhodnutí, jaké si vybrat ze všech možností, vám snad pomůžou vyřešit navazující články.