Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Parapety

Parapety, bez nichž by naše nabídka nebyla kompletní. I ony zaujímají přední místo v žebříčku důležitosti, jsou totiž strategicky významným místem pro faunu a flóru ve vašem domě. Flórou jsou myšleny především rostliny, které v květináčích na parapet pokládáme. Fauna byla vyslovena s trochou nadsázky, je jasné, že křečka nebo rybičky tato plocha moc zajímat nebude. Praxe dokazuje, že z živočišné říše parapet nejvíce (snad i výhradně) přitahuje pozornost koček. Kdo ví, proč kočky tak rády celé hodiny sedávají na parapetech a vyhlíží z okna…

Ale k naší nabídce. Zakoupit u nás můžete vnější a vnitřní provedení v podobě plastové, hliníkové nebo z dřevotřísky.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Plastové parapety

V místnostech s vyšší vlhkostí snad neexistuje jiná volba, než plastový parapet. Je totiž odolnější a lépe s ním můžete čelit nebezpečí výskytu plísní. Navíc nevyžadují žádnou speciální údržbu. Barevné provedení můžete sladit s dekorem plastových oken. Tyto okenní parapety vyniknou nejen po estetické stránce, ale mají především skvělé technické parametry, jako jsou například vysoká odolnost proti poškrábání, světlu, horku a hlavně oné zmíněné vlhkosti. Příjemný vzhled těchto parapetů zaštiťuje široká nabídka různých barev od klasické bílé, přes dekory dřeva, až po mramor.

Dřevotřískové parapety

Ve vnitřních prostorech s normální vlhkostí se mohou uplatnit dřevotříska. Vlhkost v různých podobách (svoje účinky má například i zbytková vlhkost z čerstvého zdiva) zasahuje dřevotřískovou desku jen na nechráněných hranách, proto je dobré se dopředu trochu pojistit a uzavřít, zakrýt povrch např. s pomocí hranovací pásky s nánosem neoprénového lepidla, popřípadě nasunutím speciální umělohmotné krytky. Spáry musí být následně uzavřeny trvale elastickou těsnící hmotou.

Hliníkové parapety

Nejhorší a nejnáročnější zkoušce je deska vystavena na vnější straně, kde jsou vystaveny vlivu atmosferických podmínek. Zde je místo pro hliník, jež je nejodolnější.

Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený hliníkový parapet je pak připraveny i na to nejhorší. Pro dokonalé „zapadnutí“ do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií. Po dohodě je možné dodat i modré nebo červené parapety.