Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Profil RETRO 68

Pro zákazníky, kteří mají rádi na eleganci a půvab, je navržena řada profilů Retro. Nejvíce tyto výrobky ocení ti, kteří vzhlížejí k půvabům staré architektury a designu. Retro profily totiž navozují dojem vzhledu oken devatenáctého století. Výrobce vysloveně uvádí, že způsob obrobení lišt okna kopíruje styl typický pro měšťanské domy a vily období Art Nouveau.

Profil Retro 68 je tvořen třívrstvým lepeným hranolem, který je podélně napojovaný s ozdobně frézovanými hranami. Hrany jsou upraveny rádiusově (rádius R8) pro lepší nástřik hran. Co se týče dekoru, zvolit můžete z těchto dvou druhů dřevin – borovice a meranti (malajský dub). Stavební hloubka rámu je, jak už název profilu napovídá, 68 milimetrů. Dovnitř pak vsazujeme izolační dvojsklo, trojsklo, případně sklo bezpečnostní, protihlukové nebo ornamentní.

Díky svým estetickým vlastnostem je Retro profil nejlépe využitelný pro budovy usilující o starobylý útulný vzhled nebo o nenásilné splynutí s přírodou, která leží v bezprostřední blízkosti budov.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přívlastek „přírodní“ vlastně tento profil vystihuje obecně vzato velmi dobře. Jeho struktura ve spojení s vhodnou volbou prosklení nabízí totiž vysoce nadprůměrné možnosti tepelné a zvukové izolace. Okna nedovolují teplu unikat z interiéru směrem ven do ovzduší a jsou tak šetrná vůči životnímu prostředí i vůči vaší peněžence.

Profil 68 RETRO opatřený dvojsklem nabývá Ug až 1,1W/m².K, týž profil s trojsklem má pak Ug 0,7W/m².K. V konkurenci všech okenních typů se jedná o nadprůměrně kvalitní tepelnou izolaci (až několikanásobně výkonnější, než srovnatelná okna hliníková nebo dřevěná okna starých typů). Zvuková izolace má průměrnou hodnotu 31 decibelů, tato hodnota může však být navýšena až na 34-42 decibelů, v závislosti na tom, jaký typ je použit jako výplň.

Okenní rám je doplněn hliníkovou nebo dřevěnou okapnicí, která zajišťuje spolehlivý odtok vody i při náporovém dešti a chrání také proti přimrzání křídla. Povrchovou úpravu tvoří několikavrstvá stříkaná a máčená lazura, nebo krycí brava, jejíž odstín si můžete vybrat ze vzorníku RAL. Uspokojit tak můžeme potřeby i toho nejnáročnějšího klienta.

Poslední složkou starající se o maximální komfort užívání je celoobvodové kování, jež stejně jako u všech našich dřevěných profilů pochází z produkce německé společnosti MACO. Okna otevíravě-sklopná nabízejí standardně velmi užitečnou funkci mikroventilace.