Ideal Okno - Okna, dveře, střecha, stavba

10

LET záruka
na stálobarevnost

Poskytujeme záruku 120 měsíců na stálobarevnost námi dodávaných profilů.

5

LET záruka
na funkčnost

Poskytujeme záruku 60 měsíců na bezproblémovou funkci našich plastových výrobků.

2

ROKY záruka
na montáž

Poskytujeme záruku 24 měsíců na námi provedenou montáž plasotvých oken.

Kalkulace

 • Okna

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a dřevěných oken dle Vašich potřeb.

 • Dveře

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci plastových a interiérových dveří dle Vašich potřeb.

 • Zimní zahrady

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci zimní zahrady dle Vašich potřeb.

 • Doplňky

  ZDARMA Vám nakalkulujeme doplňky k plastovým, či dřevěným oknům a dveřím.

 • Garážová vrata

  ZDARMA Vám vytvoříme kalkulaci garážových vrat dle Vašich potřeb.

 • Stavební práce

  ZDARMA Vám nakalkulujeme stavební práce.

Dřevěná okna a dřevěné dveře

Dřevěná okna a dřevěné dveře nemohou chybět v naší nabídce. Jsou vyráběná z toho nejzákladnějšího materiálu – ze dřeva. Zdůrazňujeme v sekci věnované jejich plastovým protějškům, že okna a dveře vyráběná z umělého materiálu prošla v posledních letech takovým vývojem, že se kvalitou, odolností, trvanlivostí těm dřevěným přinejmenším vyrovnají. Ale musíme připustit, že jednu věc plastové výrobky nemají a nikdy jí ani mít nebudou – a to kouzlo, které má čistý, přírodní materiál. Pořád je mezi námi mnoho lidí, pro které je tento faktor zásadní. A jsou ochotni si za něj i trochu připlatit – protože snad pro vás není novinkou, že kvalitní dřevěná okna a dveře jsou proti těm plastovým o něco dražší.

Také dřevěné produkty prošly poslední dobou určitým vývojem. Nekvalitní dřevěná okna a dřevěné dveře, při nichž byla zima, i když se právě topilo, jsou minulostí. Změnily se technologie i způsob užití materiálu. Výrobky jsou sestavovány z lepených profilů, obvykle několikavrstvých. Koeficient prostupu tepla i zvuková izolace je tak na lepší úrovni.

 • Dohodneme se na termínu, jenž bude vyhovovat oběma stranám, pošleme k Vám naše odborníky, najdeme společně ta pravá řešení pro váš domov a sestavíme Vám nabídku přímo na míru.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

U dřevěných oken se osvědčil stejný postup, jako u plastových – větší počet izolačních skel znamená větší stupeň izolace. A ačkoliv je tím výroba o dost složitější, když i zde se musí okno proložit distančním rámečkem z nerezového materiálu, je to nutnost, pokud dřevěná okna nechtějí, aby je plastoví konkurenti předčili v esenciálních funkčních vlastnostech. Především ve schopnosti znemožnit nežádoucí intenzivní výměnu vzduchu mezi oběma prostředími.

Čím vším ještě dokáže dřevo zaujmout? Výroba oken a dveří z něj je pochopitelně velmi ekologická. Při zpracování dřeva se uvolní 6 x méně energie než pro stavební díly z plastu. Z hlediska nebezpečí požáru – a to možná mnohé překvapí – dřevo také nad plastem vítězí. Je nutné ale doplnit – jak kdy. Dřevo se honosí nízkou tepelnou vodivostí, a pokud se dveře nebo okna honosí ještě protipožárním zasklením, můžou odolávat ohni až 90 minut. Musí ale být vyrobeny z tvrdého dřeva.

Dřevěná okna a dřevěné dveře ale vyžadují péči. Znamená to pravidelnou údržbu, na níž nesmírně závisí možná doba trvanlivosti výrobku.

Otázky estetické stránky můžeme nechat stranou, protože proti gustu žádný dišputát. Plastové okno nebo dveře mohou nabývat velkého množství podob, prodávají se v desítkách dekorů. Ostatně, i dřevo se dá přelakovat. Ale málokdy je to nutné. Protože – znáte osobně někoho, kdo by tvrdil, že je mu design dřeva vyloženě protivný?

Na úvod jsme toho již řekli dost. Můžete si projít podrobnější informace na dalších stránkách. Pokud jsme Vás zaujali už teď, tak si můžete rovnou otevřít formulář a objednat si naše dřevěná okna a dřevěné dveře.